header image
Ogłoszenia duszpasterskie arrow Grupy działające przy parafii arrow Koła Żywego Różańca
Koła Żywego Różańca PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
czwartek, 18 styczeń 2007

W Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Białymstoku istnieje 20 Kół Żywego Różańca (a wśród nich 2 koła różańcowe męskie).Opiekunem parafialnych kół różańcowych jest ks. Witold Skrouba .
W każdą I sobotę miesiąca członkowie Kół Żywego Różańca spotykają się w parafialnym kościele na konferencję i adorację Najświętszego Sakramentu. Rozważana jest jedna część różańca świętego, następnie wszyscy uczestnicy biorą udział we Mszy Świętej w parafialnym kościele sprawowanej o godzinie 18:00. Msza Święta sprawowana jest w intencji wszystkich członków Kół Żywego Różańca.
Po Mszy Świętej następuje wymiana tajemnic różańcowych do codziennego odmawiania i rozważania.
W comiesięcznej wspólnej modlitwie wszystkich członków KŻR zanoszone są modlitwy w intencjach Kościoła powszechnego, w intencjach Ojca Świętego, Kościoła białostockiego, naszej wspólnoty parafialnej, a wszystko w celu uświęcenia świata i samych siebie, by w ten sposób odpowiedzieć na wezwania i prośby Najświętszej Maryi Panny.
Od 16 października 2002 roku, kiedy to Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił List Apostolski Rosarium Virginis Mariae (Różaniec Najświętszej Maryi Panny) Koła Żywego Różańca włączają w codzienny cykl modlitwy różańcowej tak zwane

TAJEMNICE ŚWIATŁA:

1. Chrzest Jezusa w Jordanie.


2. Objawienie Jezusa w Kanie Galilejskiej.


3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.


4. Przemienienie Jezusa na górze Tabor.


5. Ustanowienie Eucharystii.

Ostatnia aktualizacja ( sobota, 14 październik 2017 )